Tinder – co to, opinie, instrukcja, jak zacząć rozmowę [PORADNIK]
Tinder – co to, opinie, instrukcja, jak zacząć rozmowę [PORADNIK]
Ilu użytkowników internetu, tyle powodów ich obecności w sieci. Zatrzymajmy się przy osobach, które szukają tam znajomości. Korzystanie z różnego rodzaju aplikacji randkowych stało się na przestrzeni lat bardzo popularne. Bez znaczenia jest tutaj status twojego związku, z takich aplikacji korzysta masa różnych osób. Tinder jest jednym z takich miejsc. Zastanawiasz się czym tak właściwie jest Tinder i jakie na jego temat panują opinie? A może po prostu szukasz poradnika, który pomoże Ci założyć konto albo rozpocząć rozmowę z innymi osobami? Ten artykuł jest dla Ciebie!
Spis treści
Co to jest Tinder
Zacznijmy od początku. Tinder to mobilny portal randkowy, który korzysta z technologii lokalizacji. Aplikacja powstała w 2012 roku, a jej głównym założeniem jest nawiązywanie różnego rodzaju znajomości pomiędzy użytkownikami. Każdego dnia na Tinderze ma miejsce kilka milionów ,,dopasowań’’, ta liczba robi wrażenie. Tinder jest dostępny na systemy operacyjne iOS oraz Android, a wybranych krajach dodatkowo można korzystać z niego w przeglądarce internetowej.
Portal skierowany jest do każdej osoby poszukującej znajomości, bez względu na wiek czy orientację seksualną. Obecnie aplikacja posiada 24 wersje językowe. Warto podkreślić jedną rzecz, Tinder od jakiegoś czasu nie chce być kojarzony tylko z randkami, dlatego utworzono Tinder Social, który ma zrzeszać ludzi do grup, wspólnego spędzania czasu i tak dalej.
Od ilu lat jest Tinder
Minimalny wiek, który upoważnia do korzystania z Tindera to 18 lat. Dostęp do Tindera zostaje zablokowany w momencie podania podczas rejestracji nieodpowiedniej daty, która wskazuje na nieukończony minimalny wiek. Okres czasu blokady będzie widoczny na ekranie logowania, a rejestracja będzie ponownie możliwa po jego upływie.
Jak działa Tinder – Instrukcja obsługi
Rejestracja w aplikacji jest bardzo prosta, nikt nie będzie miał z nią większych problemów. Jak się za to zabrać? Zaczynamy:
1. Ściągamy aplikację Tinder na smartfona. W przypadku telefonu z Androidem pobieramy ze sklepu Google Play, natomiast w przypadku urządzenia z systemem iOS pobieramy z App Store.
2. Po ściągnięciu aplikacji Tinder należy skorzystać z opcji ,,zarejestruj się’’ lub ,,utwórz konto’’. Dostępna jest rejestracja za pomocą Apple, Facebook’a lub numeru telefonu.
3. W przypadku przeglądarkowej wersji należy wejść na stronę główną, a następnie wybrać ,,utwórz konto’’. Tutaj dodatkowo pojawia się opcja założenia konta przy pomocy Google.
4. Konieczne będzie podanie również numeru telefonu i e-mail’a.
4. Po rejestracji ogólnej należy przejść do konfiguracji konta. Wypełniamy takie pola jak: imię, wiek, płeć, orientacja seksualna, praca albo szkoła, zainteresowania (maksymalnie 5), zdjęcia (minimum 2). Teraz już w pełni możemy korzystać z Tindera.
Gdy już posiadamy konto to warto wiedzieć jak tak właściwie Tinder działa. Na samym początku dostępny jest samouczek, który pozwala poznać nam zasady działania aplikacji. Te są bardzo proste. Gdy pojawia nam się zdjęcie osoby należy przesunąć je w lewo lub prawo. Przesunięcie w lewo oznacza ,,nie podoba mi się’’, natomiast w prawo ,,podoba mi się’’. Po przesunięciu na bieżąco pojawiają się nowe osoby. W momencie kiedy polubimy zdjęcie danej osoby, a ta uczyni dokładnie to samo z naszym, zostaniemy zaproszeni do chatu.
Na górze w aplikacji znajdują się takie zakładki jak: ,,przeglądaj’’, ,,polubienia’’, ,,wiadomości’’ i ,,twój profil’’. Dostęp do pełnych możliwości zakładki ,,polubienia’’ jest możliwy za sprawą opcji Gold, czyli odpowiednika premium. Pozwala nam to sprawdzić, kto dokładnie polubił nasze zdjęcie.
Na dole ekranu natomiast mamy 5 opcji. Pierwsza z nich to ,,cofnij’’ dostępna dla użytkowników premium, ,,super like’’, ,, nie podoba mi się’’, ,,podoba mi się’’. Ostatnia funkcja to ,,omiń kolejkę’’.
Algorytm Tindera
Pierwszą istotną rzeczą, którą wykorzystuje Tinder do ograniczenia zasobów i danych to odległość. Znacznie łatwiej jest trafić na interesujące profile, kiedy odległość dzieląca dwie osoby nie jest za duża. Tinder określa, że 100 mil to odległość, która w żaden sposób nie przeszkadza w poznaniu nowej osoby i jednocześnie daje możliwość podjęcia decyzji o spotkaniu.
Deweloperzy Tindera spotykali się w związku z tym rozwiązaniem z wieloma problemami, głównie ,,pustymi przestrzeniami’’ – ale to nie jest teraz istotne. Tinder wykorzystuje algorytm Google S2 i jest z niego bardzo zadowolony.
Twórcy założyli sobie, żeby algorytm starał się połączyć w pary osoby o podobnych zainteresowaniach czy podobnym miejscu zamieszkania. Dodatkowo system pokazuje nam osoby o podobnym miejscu w ,,rankingu’’, przez co użytkownik z dużą ilością punktów raczej nie zobaczy tego z małą.
Nie jest tajemnicą, że algorytm promuje na swój sposób nowe osoby w aplikacji, ale również te aktualizujące swój profil. Oznacza to, że warto od czasu do czasu zmieniać zdjęcia, pozytywnie odbije się to na ilości wyświetleń. Program zwraca uwagę również na ilość dodanych zdjęć oraz na to jak często korzystamy z aplikacji.
Jak zacząć rozmowę na Tinderze
Problem stary jak świat, czyli jak rozpocząć rozmowę z innym użytkownikiem. Wiele osób ma z tym prawdziwy problem, pierwsze wrażenie jest przecież bardzo istotne. Nietrafiony żart, albo zbyt nudna i nieciekawa wiadomość mogą sprawić, że praktycznie z miejsca zostaniemy skreśleni w oczach osoby, z którą kontakt jest dla nas z jakiegoś powodu istotny. Czego więc absolutnie nie robić i jak powinna wyglądać pierwsza wiadomość?
- Zaleca się, aby pierwsza wiadomość była krótka. Nie warto zalewać osoby, której jeszcze nie znamy ścianą tekstu do przeczytania. Skup się na konkretach, niech rozmowa będzie o czymś. Pozwoli to przejść w płynną konwersacje, a przecież na tym nam zależy. Wystrzegaj się zaczynania nowej rozmowy od pojedynczego ,,hej’’, zamiast tego napisz coś miłego – nie jest to trudne.
- Podejdź indywidualnie do rozmówcy. Wysłanie jednej wiadomości do wszystkich nie będzie przynosiło efektów. Jeśli zależy Ci na rozpoczęciu regularnego kontaktu z daną osobą to poświęć jej trochę czasu.
- Nie czekaj na pierwszy ruch. Jeśli będziemy oczekiwać, że dana osoba sama się do nas zgłosi, to możemy się bardzo pomylić. Co tak właściwie mamy do stracenia?
- Daruj sobie sprośne teksty, ale też nie nadużywaj komplementów. Łatwo jest tutaj przesadzić.
Opisy na Tindera
Samo posiadanie opisu może nie wystarczyć. Postarajmy się o to, aby nasz opis faktycznie miał coś do przekazania. Bardzo ciężko jest podjąć decyzję w oparciu o samo zdjęcie, przecież to nie wygląd determinuje jaką osobą ktoś jest. W większości przypadków opisy są puste, oznacza to, że osoba mająca wątpliwości nie znajdzie ich rozwiązania. Opis jest miejscem, w którym można przedstawić siebie w dobrym świetle. Wystrzegaj się poważnego tonu, niech opis w stu procentach oddaje twoją osobowość. Jaki powinien być dobry opis?
- Powinien zawierać wady i zalety, staraj się być jak najbardziej obiektywnym.
- Spraw, żeby opis był ciekawy, niech zapada w pamięć.
- Postaw na autorski pomysł, wystrzegaj się kopiowania gotowców.
- Unikaj bycia straszliwie poważnym, podziel się swoim poczuciem humoru.
- Spróbuj zachęcić do interakcji, spraw żeby dana osoba po jego przeczytaniu miała niedosyt i chciała jak najszybciej się z tobą skontaktować.
Tinder opinie
Każdy ma swoje własne zdanie na dany temat i jest to naturalna kolej rzeczy. Internet pełen jest mieszanych opinii na temat Tindera. Znajdą się opinie, które potwierdzają znalezienie drugiej połówki i znajomych, oznacza to że Tinder zdał swój egzamin celująco. Szukając dalej natrafimy na negatywne komentarze, które odniosą się do wielu zawodów i złych doświadczeń. Oczywiście, takie na pewno miały miejsce. A jeszcze dalej znajdziemy wyważone opinie podchodzące neutralnie do aplikacji.
Nie warto wierzyć zdaniu innych, w dodatku obcych, osób. Najbardziej wymierne będzie przekonanie się na własnej skórze co tak właściwie tam na nas czeka. Do Tindera, jak do wszystkiego w życiu, powinniśmy podejść raczej z dużym dystansem. Warto zdawać sobie sprawę z ,,ciemnej strony” Tindera, czyli osób które szukają tam tylko jednej rzeczy. A z drugiej strony nie warto zapominać o reszcie osób, która absolutnie nie chce być kojarzona z tą grupą. Nie warto mierzyć wszystkich jedną miarą.
Tinder czy Badoo
Oba portale mają swoje zalety i tak naprawdę odpowiedź na to pytanie zależna jest od naszych oczekiwań. Badoo w Polsce jest aplikacją znacznie popularniejszą niż Tinder, wskazują na to statystyki. Skupmy się na zaletach obu platform, tak aby osoba zainteresowana sama mogła zdecydować.
Tinder nie narzuca sposobów relacji między użytkownikami, każdy może szukać tutaj czego tak właściwie chce. Ogromnym atutem jest dostępność, aplikacja jest łatwo dostępna a korzystanie z niej jest proste. Plusem jest również szybka rejestracja, która zajmuje dosłownie kilka minut. Poniżej wideo z poradami dla początkujących.
Badoo posiada bardzo dużą liczbę użytkowników, dzięki czemu szansa na znalezienie interesującej nas osoby jest większa. Opcja ,,ludzie z okolicy’’ pozwala poznać osoby z naszego regionu. Darmowe korzystanie z aplikacji również daje możliwość poznawania osób, bez opcji premium możliwe jest pisanie do 5 osób dziennie.
Oba portale są niewątpliwie godne uwagi, natomiast różnią się detalami. Sami zdecydujcie, która aplikacja bardziej wam odpowiada.
Jak usunąć Tindera?
Jeśli Tinder nie wpasował się w twoje oczekiwania to nie ma najmniejszego problemu, żeby go usunąć. Na wstępie warto zaznaczyć, że usuwając konto pozbędziemy się również wszystkich par, wiadomości i tak dalej. Samo odinstalowanie aplikacji nie jest równoznaczne z usunięciem konta. Jak zatem pozbyć się konta na Tinderze?
- Zaloguj się w aplikacji Tinder lub na Tinder.com
- Wejdź na profil dotykając odpowiedniej ikony.
- Skieruj się do ustawień.
- Przewiń ekran w dół i wybierz opcję ,,usuń konto’’.
Jeśli uważasz, że Tinder jest dla ciebie to nie ma sensu zwlekać. Załóż konto już teraz i zawieraj nowe znajomości, nie zapominaj o poradach zawartych w tym artykule, mogą okazać się bardzo pomocne.